Як мотивувати батьків вакцинувати своїх дітей, чи варто ходити на “інфекційні вечірки” та чому щеплення в умовах війни є надважливими? Роз’яснення експертів.

Нещодавно редакція Національного порталу з імунізації завітала до Одеси та їй пощастило зустрітися з Катериною Гурієнко. Пані Катерина не лише лікар-педіатр, кандидат медичних наук, а ще й мама двох чудових дітей, яка відома серед медичної та батьківської спільнот активною провакцинальною позицією. Тому ми вирішили отримати у Катерини відповіді на кілька запитань щодо вакцинації, які неодноразово читачі надсилали нам у директ. Що вийшло з нашої бесіди, читайте у інтерв’ю.

Чи варто ходити на “інфекційні вечірки”?

Коли я чую, що йдеться про так звані «інфекційні вечірки», то я не можу цього зрозуміти ані як лікар, ані як мати, ані як сучасна людина, бо особисто для мене доля дитини в таких вечірках означає свідомий вибір матері наражати свою дитину на небезпеку. Декілька століть тому ще можна було виправдати такі заходи шлюбом знань та недоступністю інформації, але зараз, коли батьки можуть отримати доказові знання самостійно чи звернутися до свого сімейного лікаря за роз’ясненнями, доля дітей у таких вечірках є абсолютно незрозумілими для мене.

На щастя, нечасто зараз зустрічаю інформацію про організацію таких вечірок, але все ж таки вона є, і це говорити лише про одне – що ще є батьки, з якими треба працювати, інформувати та пояснювати, що таке доказова медицина.

Як мотивувати батьків вакцинувати своїх дітей. Лайфхакі.

З мого досвіду дуже мотивує іншого, коли ти наводиш свій приклад: « Я вакцинована, мої діти вакциновані і моя батьківщина вся вакцинована» . Після цього зовсім по-іншому вибудовується розмова з батьками, які проти вакцинації. Важливо це підкреслити, що ти не лише декларуєш провакцинальну позицію, а й сама її дотримуєшся.

Також дуже важливо, коли лікар попереджає, що на прищеплення у дитини може бути реакція. І варто акцентувати увагу на цих терезах:  «ви маєте вибір, чи хвороба з ускладненнями та можливою госпіталізацією/летальністю, чи тимчасова реакція на прищеплення, яка пройде через один чи кілька днів залежно від виду прищеплення».  Якщо саме так говорити батькам, то більшість розуміють, що щеплення – це єдиний вірний вибір для безпеки їхньої дитини.

Чому прищеплення в умовах війни є надважливим?

Батьки повинні зрозуміти, що в умовах війни робити щеплення собі і дітям є важливим і не лише тому, що є високий ризик інфікування за умови скупчення в бомбосховищах, а й тому, що зараз медичний персонал задіяний у напрямку лікування та відновлення наших бійців. Нині система зорієнтована на підтримку здоров’я наших бійців, і тому може бути такий випадок, що в інфекційній лікарні, наприклад, не буде навіть місця, аби госпіталізувати ваших дітей та вилікувати їх, бо ліжка будуть віддані під стаціонари для українських вояків. Ризик такої ситуації є. І якщо ви свідомі батьки, ви повинні його враховувати та захистити від інфекцій собі та своїх дітей.

Нагадаю, що дорослим обов’язково треба отримати щеплення від дифтерії та правця, яке робиться кожні 10 років; від грипу, бо вже маємо епідсезон, та поновити щеплення від СOVID-19.

Вакцинуйте! Вакцинація – це безпека!

Катерина Гурієнко

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації

Фото Івана Страхова з архіву Катерини Гурієнко

Джерело – Національний портал з імунізації