Як позбутися тарганів у квартирі?

Таргани – найдавніша група комах, супутники людини ще з часів кам’яного віку та мало у кого з представників тваринного світу репутація гірша, ніж у них.

Багато хто ставиться до тарганів у квартирі, як до чогось само собою зрозумілого, вважаючи, що ці комахи абсолютно нешкідливі, а їх поява на кухонному столі, у мийній раковині – це цілком нормальне явище, хіба що злегка неприємне. Але, за фактом, їх поява у помешканні людини  є ознакою антисанітарії. Переповзаючи  з каналізації та смітника, вони забруднюють збудниками кишкових інфекцій (дизентерії, сальмонельозу тощо), яйцями гельмінтів та цистами дизентерійної амеби продукти харчування, а також  різні поверхні  інтер’єру на кухні, у ванних кімнатах і туалетах. Зараження людини може відбутися не тільки через контаміновані збудниками інфекційних хвороб продукти харчування, а просто по ланцюжку: брудна поверхня – немиті руки – рот. Не менш значної шкоди таргани можуть завдавати людині як джерело алергенів: велика кількість хітинового покрову, що лишається після линьки комах, сухі екскременти, останки померлих особин – все це змішується з домашнім пилом, і при попаданні на шкіру, у травний тракт або в дихальні шляхи людини можуть  викликати бронхіальну астму, алергічні дерматити, риніти.

Заходи боротьби з тарганами включають насамперед дотримання санітарно-гігієнічних норм виробничих та житлових приміщень, прибирання залишків харчових продуктів, своєчасний ремонт. Для знищення комах використовують винищувальні заходи, які проводяться систематично.

Кратність проведення винищувальних заходів залежить від категорії будівлі і ступеня заселеності тарганами. Обробки за разовими заявками доцільні тільки за малої чисельності тарганів.

Найефективнішими є комбіновані обробки рідкими засобами й дустами (порошками) з тривалою залишковою дією.

Процес знищення тарганів досить непростий та під силу справжнім професіоналам.

Наші фахівці проводять боротьбу з тарганами (дезінсекцію) з використанням інсектицидів, які зареєстровані чинним порядком та дозволені до використання в Україні. Заходи проводяться на договірній основі. З прейскурантом на дезінфекційні послуги можна ознайомитись за посиланням: https://labcenter.kh.ua/.