Європейський день боротьби з ожирінням

20 травня проводиться  Європейський день боротьби з ожирінням. Його мета – привернути увагу громадськості до проблеми надмірної ваги та спонукати людей змінити свої звички.

За оцінками ВООЗ, надмірною вагою в сучасному світі страждають приблизно 1,5 мільярда дорослих людей і майже 20 млн. дітей до 8 років мають проблеми із зайвою вагою. В Україні‎ майже 60 % населення старше 18 років мають  надмірну вагу, у тому числі чверть населення (24,8 %) – ожиріння. Якщо нічого не буде зроблено для того, щоб ситуація змінилася, за прогнозами Всесвітньоїорганізаціїохорониздоров’я в 2025 році 50% населеннясвітустраждатиме на ожиріння.

Зазвичай ожиріння означає те, що людина споживає більше калорій, ніж витрачає. Тобто їмо ми надто багато, а рухаємось замало.

Оцінити вагу людини можна за індексом маси тіла (ІМТ), який обраховується шляхом ділення маси тіла людини (кг) на зріст (м), зведений у квадрат. Відповідно до визначень Всесвітньої організації охорони здоров’я нормальною вважається вага при значеннях ІМТ 18,5-24,9. Якщо ІМТ знаходиться в інтервалі від 25,0 до 29,9, людина має надлишкову вагу, а вище 30,0 – ожиріння різного ступеню.

Ожиріння – головний фактор ризику ранньої смерті, розвитку серцево-судинних захворювань, порушень опорно-рухового апарату, астми, цукрового діабету, синдрому обструктивного апное, порушень метаболізму, гормональних розладів, а також підвищує ризик виникнення деяких видів онкологічних захворювань.

Які чинники впливають на вагу та як скоригувати свою поведінку читайте тут https://labcenter.kh.ua/?p=10031  та https://labcenter.kh.ua/?p=28899

Якщо ж людина твердо поставила за мету зменшити свою вагу, то одним із рішень є зміна способу життя – дотримання принципів збалансованого за калорійністю здорового харчування разом з підвищенням рівня фізичної активності.

З рекомендованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я рівнями фізичної активності для різних вікових груп, вагітних та тих, що страждають хронічними захворюваннями, можна ознайомитись за посиланням https://www.who.int/ru/news-room/fact-sheets/detail/physical-activity