Результати обстеження Зачепилівького району у травні 2016 року.

gr_23_11_15

З метою оцінки розповсюдження природно-вогнищевих інфекцій – захворювань, що передаються від тварин до людини, ентомологом лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з 17 по 19 травня 2016 року проведено обстеження Зачепилівького району в околицях с. Зарічне.Обстежені заплавний ліс та бір шляхом встановлення 400 пасток, відловлено 22 дрібних ссавця, 48 іксодових кліщів 2-х видів.

Всього на туляремію, лептоспіроз, ієрсиніоз, еризипелоїд, лістеріоз досліджено 22 дрібних ссавця. На лептоспіроз отримано 3 позитивні результати: лептоспіри серогрупи Hebdomadis, відсоток заражених склав 13,6%. Виділено 2 культури Y. kristensenii (збудник ієрсиніозу). Дослідження на інші особливо небезпечні інфекції з негативним результатом.

 

Дослідження 48-ми кліщів на бореліоз, кліщовий енцефаліт, ерліхіоз, анаплазмоз також негативні.

В зв’язку з цим, нагадуємо про необхідність дотримання правил поведінки при відпочинку на природі з метою профілактики природно-вогнищевих інфекцій:

  • не вживати воду з відкритих водоймищ;
  • продукти харчування повинні зберігатися у недоступній для дрібних ссавців тарі;
  • не заходити у воду при наявності на тілі відкритих ран;
  • купатися тільки у відведених для цього місцях;
  • уникати контактів з дрібними ссавцями;
  • перед заходом у ліс бажано обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів;
  • одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла;
  • для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди.
  • якщо виникла підозра на зараження природно-вогнищевими інфекціями необхідно негайно звернутися до медичної установи за допомогою

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» єдина в області державна установа, яка на високому професійному рівні за невисоку затверджену Кабінетом Міністрів плату (постанова від 27.08.2003 №1351) проводить дослідження на природно-вогнищеві інфекції та несе відповідальність за їх достовірність.

Лабораторія ОНІ знаходится за адресою: м. Харків, Помірки 70, тел 315-01-20. Ми будемо раді вам допомогти.