Про виїзне практичне заняття

prac_zan_23_06_16

22.06.2016 на базі Зміївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» відбулося виїзне практичне заняття з дезінфекційними бригадами відділень дезінфектології по проведенню дезінфекційних заходів в осередках інфекційних хвороб та камерної дезінфекції речей на дезінфекційних установках. До заходу були залучені фахівці ДУ«Харківський ОЛЦ ДСЕСУ», Ізюмської, Чугуївської міськміжрайонних, Дергачівської міжрайонної, Балаклійської ,Харківської районних філій.

Перевірка теоретичних та практичних знань фахівців стала особливо актуальною в період напруження епідемічної ситуації з гострих кишкових інфекцій в Україні та спалаху захворювання ними в м. Ізмаїл, селах Броска та Матроска Ізмаїльського району Одеської області (з початку спалаху за медичною допомогою звернулось всього 588 осіб, серед яких 335 дітей).

Дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація)- заходи щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників –
комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Дезінфекція являє собою важливу ланку в комплексі протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації їх осередків, спалахів та епідемій.

В інфекційних осередках, після видалення з нього джерела інфекції (людини або тварини, заражених збудниками інфекційної хвороби), проводиться заключна дезінфекція. Згідно ст.33 Закону України від 6 квітня 2000 року N 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» вона виконується виключно органами державної санітарно-епідеміологічної служби – фахівцями дезінфекційних відділень філій ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ».
Увага!!! Заходи в осередках інфекційних хвороб проводяться на безоплатній основі.