Холера.

holera_24_06_16

Мабуть усі хоч раз у житті чули про таке захворювання, яке і у сучасному житті, при сучасному рівні медицини забирає не одне людське життя.

Холера — гостре кишкове інфекційне захворювання, яке при відсутності лікування або несвоєчасному початку лікування може через декілька годин привести до летального випадку.

Щорічно у світі реєструється від 1,4 до 4,3 мільйонів випадків захворювання на холеру та 28 000–142 000 випадків смерті від неї.

У 19-му сторіччі холера поширилася з свого первинного резервуару річки Ганг в Індії по усьому світу. Шість пандемій унесли життя мільйонів людей на усіх континентах. Сьома пандемія розпочалась у 1961 році. В теперішній час ця небезпечна хвороба є ендемічною для багатьох країн світу.

Слід пам’ятати, що холера – особливо-небезпечне захворювання, збудником якого є холерний вібріон, має харчовий та водний шлях передачі. Проявляється діареєю, яка протікає безболісно та супроводжується втратою великої кількості рідини. Дегідратація та порушення водно-сольового балансу можуть нести фатальні наслідки.
На сучасному етапі ситуація з холери у світі досить напружена – реєструються спалах захворювання у Сомалі, Кенії (спалах триває з 2014 року), Уганді, Танзанії, Малаві, Замбії, Нігерії. Вже декілька років триває епідемія холери на Гаїті, звідки здійснюється занос інфекції у сусідні країни. Рекомендуємо, по можливості, утримуватись від поїздок до Мексики та інших країн Карибського басейну.

В Україні останні випадки холери реєструвалися у 2011 році у м. Маріуполь, останній спалах – наприкінці ХХ століття у Одеській та Миколаївській областях.

Щоб не захворіти на кишкові інфекції на відпочинку, необхідно дотримуватись простих але достатньо надійних запобіжних заходів:

  • ретельно мити руки, воду вживати тільки бутильовану;
  • не вживати воду, страви та спеції, які придбані у сумнівних місцях;
  • під час купання у водоймах і басейнах не допускати попадання води в ротову порожнину;
  • при виникненні симптомів кишкової інфекції під час перебування за кордоном та протягом 5 діб після повернення негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.