Віктор Шафранський відвідав хворих, що постраждали внаслідок спалаху кишкової інфекції в Ізмаїлі

izmail_29_06_16

В.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський і т.в.о. головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас відвідали Ізмаїл. Вони побували у всіх медичних установах міста, де все ще перебувають на лікуванні хворі, госпіталізовані зі скаргами на розлади з боку шлунково-кишкового тракту під час спалаху кишкової інфекції.

За оперативною інформацією Держсанепідслужби України станом на ранок 26 червня за медичною допомогою з цього приводу всього звернулось 723 хворих, з них 417 дітей. У лікувальних закладах міста на стаціонарному лікуванні у стані середньої важкості перебуває 157 осіб, в тому числі 110 дітей. Кількість людей, що звернулися за медичною допомогою зменшується.

Усі хворі забезпечені необхідним лікуванням, мова йде і про препарати: парентеральні розчини, ентеросорбенти, у разі необхідності антибіотики, та ін.

Віктор Шафранський подякував усім, хто причетний до локалізації спалаху інфекції: «Ми маємо багато прикладів самовідданого ставлення до роботи колег лікарів-інфекціоністів, педіатрів, терапевтів, які протягом всіх цих діб не полишали своє робоче місце”.

Від час візиту посадовці відвідали також пункти водозабору. Усі рекомендації, надані головою Держсанепідслужби під час попереднього візиту виконуються. «За результатами аналізу проб води із свердловин, з яких подавалася вода у місто, збудників захворювання не виявлено, – розповів Святослав Протас. – Якщо такі ж результати зберігатимуться при наступних відборах, подачу питної води у мережу міста зі свердловин буде відновлено».

Нині ж просять дотримуватися правил гігієни, не вживати сирої води. Воду перед використанням кип’ятити.
Продовжується вірусологічний та бактеріологічний моніторинг води питної відповідно до розробленого графіку.
Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Прес-служба МОЗ України