Про стан захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями у Харківській області на 45 тижні 2019 року

За результатами оперативного щотижневого аналізу захворюваності на 45 тижні (04.11.2019 – 10.11.2019) захворіло 4467 осіб, з них 2568 (57,5%) – діти віком до   17 років.

У порівнянні з попереднім тижнем відбулось збільшення кількості захворілих (на 8,6%) переважно за рахунок дорослого населення.

Показник захворюваності становить 167,93 на 100 тис. населення, що нижче показника епідемічного порогу на 60,2%. Рівень захворюваності характеризується як низький.

З числа захворілих дітей питома вага організованих складає 80,1%, з них 55,7% – діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, 34,5% – дошкільні навчальні заклади.

Найвищий показник в області зареєстровано у Красноградському районі – 453,62 на 100 тис. населення, найнижчий – у Золочівському – 31,68 на 100 тис. населення.

Госпіталізовано 130 осіб, з них 96 дітей (73,8%).

З початку епідемічного сезону за даними вірусологічного моніторингу обстежено    395 хворих з підозрою на грип та ГРВІ. Позитивні знахідки виявлені у 152 осіб (38,5%), з них у 53,9% виявлено вірус парагрипу, у 38,9% –  РС – вірус, у 5,9% – аденовірус та у 1,3% – вірус грипу типу А(H3).

Станом на 11.11.2019 щеплено проти грипу 6498 осіб, з них 33,5% – це особи з груп ризику.

Довідково! Симптоми грипу, на відміну від застуди, як правило, з’являються раптово і супроводжуються значним підвищенням температури тіла до 39°С, болем у м`язах та суглобах, почуття загальної слабкості.

З метою профілактики грипу та інших ГРВІ дотримуйтесь простих правил, які допоможуть Вам захиститися від вірусів та застуди:

  • Одягайтеся за погодою. Уникати слід не лише переохолодження, а й перегрівання.
  • Різноманітно харчуйтесь. Слідкуйте за тим, щоб Ваше харчування було збалансованим, включало овочі, фрукти та зелень, кисломолочні продукти, цибулю і часник. Пийте більше рідини. Підійдуть трав`яні чаї, морси, соки.
  • Частіше проводьте вологе прибирання та провітрюйте приміщення. Обов`язково зволожуйте повітря, яке дуже висушують обігрівачі. Повітря стає сухим, слизова носа пересихає, а це позбавляє місцевого імунітету.
  • Уникайте стресів та обов`язково відпочивайте. Більше гуляйте на свіжому повітрі та регулярно робіть фізичні вправи. Це не лише профілактика застуди, а й загальне зміцнення організму. Не паліть, адже це значно знижує імунітет.
  • Слідкуйте за особистою гігієною. Як можна частіше мийте руки, особливо після відвідування місць скупчення людей. Віруси можуть передаватися не лише повітряно-крапельним шляхом, а й через посуд та руки.

Проте, найефективнішим засобом попередження грипу та зниження шкоди від епідемії є вакцинація. На сьогодні, в Україні пройшли реєстрацію та дозволені до використання дві вакцини: Ваксігрип ТЕТРА (виробництва Санові Пастер, Франція) та Джісі Флю (виробництва Грін Крос Корпорейшн, Корея).

Пам`ятайте, грип небезпечний своїми ускладненнями (інфекційно-токсичний шок, менінгіт, вірусна пневмонія та ін.). Для того, щоб запобігти важкому перебігу та розвитку можливих ускладнень, важливо своєчасно розпізнати симптоми грипу та отримати адекватне лікування, що можливо лише при своєчасному зверненні за медичною допомогою.

При перших симптомах хвороби обов`язково звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням.