Як підвищити імунітет восени

888

Відчувати слабкі сторони свого імунітету люди починають саме у міжсезоння – восени, напередодні холодів, або ж після закінчення зими, в період відсутності свіжих вітамінів на нашому столі. Як же зміцнити імунітет у міжсезоння, щоб хворіти якомога рідше?

Наш імунітет допомагає організму чинити опір будь-яким інфекціям, що потрапляють до нього ззовні. Сильний імунітет – це запорука здоров’я людини в будь-якому віці, як у дітей, так і у дорослих. Ось декілька порад щоб зміцнити імунітет:

Правильне харчування

Раціональне та збалансоване харчування помітно покращує стан захисних сил нашого організму. Прослідкуйте, щоб у меню вашої родини регулярно були продукти, в яких містяться:

  • білки тваринного походження (м’ясо, риба, яйця, молочні продукти, морепродукти);
  • білки рослинного походження (бобові, морська капуста, горіхи, гречана та  вівсяна крупи);
  • вітаміни, які містяться у свіжих овочах та фруктах: вітамін А (червоні і помаранчеві плоди, а також виноград і зелень), вітамін С (цитрусові, шипшина, журавлина, капуста), вітамін Е (рослинна олія), вітаміни групи В (крупи, бобові, яйця, горіхи, зелень);
  • мікроелементи і мінеральні речовини: залізо, мідь, магній, цинк, селен (м’ясо, печінка, риба, морепродукти, горіхи, бобові, часник, шоколад);

Також корисні для підвищення імунітету  спеції: імбир, часник, розмарин, чорний перець, кориця, куркума тощо.

 Загартовування

Якщо ви бажаєте підвищити свій імунітет за допомогою повітря і води, то починати краще за все саме з ранньої осені. Адже принцип загартовування полягає в плавності і поступовості, щоб організм згодом легше реагував на різкі перепади температури. Корисний контрастний душ або ж просто почергове обливання то прохолодною, то теплою водою рук і ніг по 5 хвилин. Причому, починати потрібно з досить теплої температури, наприклад, +35°C, поступово знижуючи її до +25°C..

Достатнє фізичне навантаження

Саме час зайнятися  регулярною ранковою зарядкою, бігом або тренуваннями у спортзалі., корисні пішохідні прогулянки. Адже все це  зміцнює здоров’я і підвищує імунітет.

Гарний настрій

Скажіть “ні” стресам і нудьзі. Як відомо, стрес – один із головних ворогів імунітету. Якщо людина схильна до осінньої депресії і не може впоратися зі своїми емоціями, вона також буде слабкою й перед впливом різних інфекцій, які проникли в організм. Важливо вміти контролювати себе, спокійно ставитися до проблем і налаштовуватися на оптимізм.

Народні засоби

До найпопулярніших і перевірених народних засобів для зміцнення імунітету відносяться наступні: корінь цикорію, корінь імбиру, каланхое, ехінацея, елеутерокок, женьшень, мед і лимон.

 

Бажаємо Вам здоров’я !