Про дослідження води в місцях відпочинку на водних об’єктах

beach_06_07_16

В Харківській області під моніторинговим контролем знаходиться 42 місця відпочинку населення, які розташовані біля поверхневих водойм.

В червні поточного року лабораторіями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджено 112 проб води за санітарно-хімічними показниками, з яких не відповідали санітарним вимогам 10, та 117 проб води за мікробіологічними показниками, відхилення від норми виявлено в 12 пробах.

Зокрема не відповідали нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками проби води, відібрані на міському (р. Ляхівка) та дитячому (р. Балаклійка) пляжах у м. Балаклії, на озері Івашинівське (Ізюмський район), на Бритайському водосховищі у с. Михайлівка (Лозівський район), на території Олексіївського лугопарку в м. Харкові.

Проби води з відхиленнями по мікробіологічним показникам (індекс ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) були відібрані в місцях відпочинку на Печенізькому водосховищі (в районі розвилки доріг с. Мартова – смт. Великий Бурлук), на р. Сіверський Донець у Чугуївському районі (смт. Есхар) та м. Чугуєві, на р. Мерло в районі пляжу „Копань” (Богодухівський район), на центральному пляжі в м. Куп’янську (р.Оскіл), на пляжі позаміського закладу оздоровлення та відпочинку „Сосновий” у Куп’янському районі (Червонооскільске водосховище).

Фахівці Держсанепідслужби радять користуватись офіційними пляжами при виборі місць відпочинку, на яких систематично перед відкриттям та протягом сезону проводиться обстеження дна, лабораторний контроль якості та безпеки води. Адже неперевірене місце для купання несе загрозу не лише здоров’ю, але й життю.