Про лабораторні дослідження в дитячих закладах оздоровлення та відпочину Харківської області в червні 2016 року.

dit_zaklad_06_07_16

З метою контролю якості та безпечності питної води, води поверхневих водойм та харчування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» протягом червня місяця проведено відбір та дослідження проб з об’єктів навколишнього середовища в 24 позаміських закладах оздоровлення та відпочинку, 22 закладах з денним перебуванням дітей, 1 наметовому містечку.

Досліджено 75 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, з них 24 проби (32%) у 12 закладах не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». У 7 закладах з денним перебуванням Нововодолазького району, наметовому містечку «Бритай» Лозівського району, ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району з метою забезпечення дітей питною водою гарантованої якості впроваджено альтернативне водопостачання. До керівників закладів ОЗ «Берізка» Золочівського району, ПЗОВ “Ромашка” Харківського району, ПЗОВ «Зелена гірка» Зміївського району фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» направлено листи щодо забезпечення закладів водою, що відповідає нормативним вимогам.

На мікробіологічні показники досліджена 51 проба питної води, з них у 1 закладі – ПЗОВ «Сосновий» Куп’янського району вода не відповідала гігієнічним вимогам. За результатами повторних досліджень проб, відібраних після проведення технічних та санітарно-оздоровчих заходів, вода відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10.

Воду відкритих водойм досліджено в 9 закладах, де є пляжі. Не відповідали нормативним вимогам вода пляжу наметового містечка «Бритай» на Бритайському водосховищі Лозівського району за санітарно – хімічними показниками та пляжу ПЗОВ «Сосновий» Куп’янського району за мікробіологічними показниками.
Досліджено 18 проб готових страв на бактеріологічне забруднення, 12 проб третіх страв на якість «С» – вітамінізації, в яких відхилень від нормативів не виявлено.

Досліджено 20 проб готових страв на калорійність. У ДЗОВ «Факел» КП «Харківводоканал» калорійність обіду та хімічний склад страв не відповідали нормативним значенням.

З 205 змивів з обладнання, одягу та рук працівників бактерії групи кишкової палички виявлені в 11 змивах (5,4%). Незадовільні результати дослідження змивів, відібраних у наметовому містечку «Бритай» Лозівського району та ПЗОВ “Орлятко” Борівського району, можуть свідчити про недотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках, в т.ч. режиму миття інвентарю та обладнання.