Про випадок сказу у Харківському районі.

Безымянный

У с.Циркуни Харківського району  зареєстровано випадок сказу у кішки.

Тварина мешкала у родині, коли почались прояви агресивної поведінки, вона укусила хазяйку. Постраждалій було призначено та розпочато курс профілактичних щеплень проти сказу.

Діагноз сказу підтверджено Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи». За результатами епідеміологічного розслідування у контакті з твариною перебували ще 3 особи, які отримують антирабічне лікування. На сьогодні проведення протиепідемічних заходів в осередку триває.

У поточному році в Харківській області зареєстровано 33 випадки сказу тварин: у 13 котів, 11 собак, 6 лисиць, 3 голів великої рогатої худоби. Від скажених тварин постраждали 56 осіб.

За 10 місяців поточного року за антирабічною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 3570 осіб проти 3577 осіб у 2018 році. За наявними показаннями антирабічне лікування призначено 750 постраждалим. Від щеплень відмовились 29 осіб.

Нагадаємо, що з метою захисту від цієї особливо небезпечної хвороби треба щороку щеплювати свійських тварин, уникати спілкування з незнайомими та дикими тваринами. У разі отримання пошкодження як від диких, безпритульних, так й тварин, що мають власників, негайно звертатися до лікаря для вирішення питання щодо призначення антирабічного лікування.