У МОЗ України триває робота з розбудови системи громадського здоров’я

zdorovia_13_07_16

У Міністерстві охорони здоров’я під головуванням в.о Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського відбулося чергове засідання експертної робочої групи з міжнародною участю щодо розробки Концепції розбудови системи громадського здоров’я в Україні.

Учасники обговорили план дій (дорожню карту) з імплементації Концепції, можливі моделі фінансування системи громадського здоров’я з урахуванням політики децентралізації, а також розглянули організаційно-правові питання забезпечення діяльності новоствореного Центру громадського здоров’я.

В.о. Міністра наголосив, що схвалення Урядом Концепції розвитку системи громадського здоров’я – невідкладне завдання. Станом на сьогодні підготовку цього програмного документа із залученням пропозицій вітчизняних та міжнародних експертів вже завершено та надіслано на погодження центральним та місцевим органам виконавчої влади. «За Концепцією слідує план дій, а отже ми повинні напрацювати відповідну дорожню карту та передбачити усі необхідні заходи, які потрібно здійснити для імплементації Концепції з відповідними термінами виконання», –відзначив Віктор Шафранський.

Учасники погодилися, що потрібно готувати проект закону «Про громадське здоров’я», а також невідкладно внести зміни до нормативно-правових актів, якими внормовувалося виконання функцій Держсанепідслужбою України.

Також, як підкреслив в.о. Міністра, імплементація Концепції розвитку системи громадського здоров’я є неможливою без повноцінного запуску роботи Центру громадського здоров’я. Найближчим часом, за його словами, МОЗ планує провести відкритий відбір кандидатів на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я відповідно до критеріїв відбору, що будуть визначені з урахуванням пропозицій міжнародних експертів.

На сьогодні вже є затвердженою структура Центру громадського здоров’я та опрацьовується її штатний розпис.

З сайту МОЗ України