Про зустріч партнерів проектів по протидії туберкульозу в Україні

Безымянный

Представництвом в Україні міжнародної організації РАТН 17-18 грудня 2019 було організовано у м. Київ розширену зустріч партнерів проектів «Challenge TB» (Виклик туберкульозу) та «Support TB Control Efforts in Ukraine» (Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні), які представляли міжнародні організації (ISAID, KNCV), керівників та провідних фахівців МОЗ України, Центру громадського здоров’я, парламентаріїв,  наукову спільноту.

Також у заході прийняли участь і мультидисциплінарні  команди з 13 областей України (у т.ч. і Харківської), що працюють у проектах, представники громадських організацій та пацієнтської спільноти.

В ході панельних дискусій розглянуто питання розбудови потенціалу медичних і соціальних служб, навчання персоналу для надання повного пакету послуг з лікування та профілактики туберкульозу в Україні, покращення раннього виявлення та діагностики туберкульозу і латентної туберкульозної інфекції у осіб з контакту з хворими на туберкульоз, досягнень та перспектив розвитку лабораторної мережі з діагностики туберкульозу, удосконалення складових системи ведення випадку резистентного туберкульозу, ТБ/ВІЛ, покращення якості лікування хворих.

Окремо обговорено залучення суспільства до подолання туберкульозу, механізмах координації державної політики та зусиль громадського суспільства у подоланні цієї хвороби, ролі неурядових організацій у наданні пацієнт-орієнтованої підтримки хворим та формуванні прихильності до лікування.

Представники Харківської області, у т.ч. і ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України», поділилися досвідом роботи епідеміолога по відстеженню контактів з хворими на туберкульоз, організації роботи з впровадження нових режимів лікування та нових препаратів в рамках проекту «Challenge TB».