Про ситуацію зі сказу у Харківській області у січні 2020 року.

Безымянный

За 2 тижні поточного року в області зареєстровано 6 випадків сказу серед тварин (за січень 2019 року – 5 випадків).

У Дергачівському  районі захворіло 4 домашніх тварини в різних населених пунктах, у Золочівському та Харківському районах – по 1 випадку у безпритульних котів. В цих районах з кінця 2019 року триває епізоотія сказу.

Отримали ушкодження від скажених тварин 11 осіб, всіх їх залучено на антирабічне лікування.

Сезонний підйом захворюваності на сказ серед тварин почався  з листопада 2019 року. За останні два місяці минулого року було зареєстровано 11 випадків сказу  (6 домашніх котів, 4 домашніх та 1 безпритульний собаки), з  них по 1 випадку у              м. Вовчанську та м. Люботині, 2 випадки – у Золочівському районі,  3 – у Харківському,  4 – у Дергачівському. Через контакт зі скаженими тваринами 24 постраждалих отримали антирабічне лікування.

Випадки сказу  серед людей в області не реєструвалися з 2015 року. В Україні 11.01.2020 діагностовано сказ у мешканця Миколаївської області, який був покусаний безпритульним собакою. Постраждалий звернувся за медичною допомогою, проте потім відмовився від антирабічних щеплень.

Сказ – смертельне захворювання, тому не слід нехтувати правилами, які можуть врятувати життя:

–    щорічно щеплювати проти сказу власних собак і котів;

  • не намагатися піймати безпритульних та диких тварин, погодувати їх з рук;
  • при укусі необхідно промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду та негайно звернутися до медичної установи.