Випадок холери у Мелітополі.

holera_22_07_16

За інформацією ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» у м. Мелітополі зареєстровано випадок холери.

Хвора дитина семи років госпіталізована до інфекційного стаціонару з дисфункцією кишкового тракту, де при лабораторному обстеженні виділено холерний вібріон. Контактні з хворими ізольовані для медичного спостереження та профілактичного лікування. Джерело інфекції встановлюється. Здійснюється моніторинг за циркуляцією збудників холери в об’єктах довкілля.

Холера – гостра кишкова інфекція, яка проявляється проносом, блюванням та призводить до порушення водно-електролітного балансу; джерелом інфекції можуть бути тільки хворі люди або здорові носії. Враховуючи значну кількість збудника в випорожненнях хворих, простий механізм передачі інфекції, високу сприятливість організму людини, холера віднесена до карантинних інфекцій, на які поширюється дія міжнародних медико-санітарних правил.

Найчастіше зараження відбувається через воду, харчові продукти (рибу), забрудненні руки.

В Україні останні випадки холери реєструвалися у 2011 році у м. Маріуполь, останній спалах – наприкінці ХХ століття у Одеській та Миколаївській областях, У водних об’єктах південних областей утворилися природні осередки холери, де майже щороку виділяється збудник холери при лабораторному обстеженні об’єктів довкілля.

В Харківській області для проведення моніторингу за циркуляцією холерного вібріону у літній період визначено 67 стаціонарних точок для забору води на холеру, у т.ч. 2 у зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання, 40 у місцях масового рекреаційного водокористування з організованим відпочинком, 23 на неорганізованих пляжах та 2 у місцях викиданя стічних вод. Досліджено 288 проб води, холерний вібріон не виділявся, холероподібні вібріони виділено у 28,5 % проб.

З метою профілактики захворювання рекомендуємо:

  • вживати питну воду гарантованої якості;
  • дотримуватися правил особистої гігієни;
  • не вживати в їжу рибу та рибопродукти без термічної обробки, не купувати продукти харчування на ринках стихійної торгівлі;
  • при погіршенні самопочуття, виникненні клінічних проявів гострої кишкової інфекції не займатися самолікуванням, а терміново звернутися за медичною допомогою.