МОЗ ТА ЦГЗ ІНФОРМУЮТЬ ПРО СИТУАЦІЮ З ПОШИРЕННЯ НОВОГО КОРОНАВІРУСУ (NCOV)

Безымянный

Міністерство охорони здоров’я спільно з Центром громадського здоров’я України інформує про розвиток ситуації з поширення нового коронавірусу (nCoV).

Станом на 20 січня у м. Ухань у Китаї та за межами країни офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV).  Троє людей померли, 170 пацієнтів госпіталізовано. Із виявлених випадків серед осіб, які приїхали з міста Ухань, було зареєстровано у Таїланді (2), Японії (1) та Південній Кореї (1).

Усі симптоми у осіб, які захворіли, з’явилися в період між 8 грудня 2019 року та 18 січня 2020 року. Медичними службами було встановлено та обстежено 817 близьких контактів, серед них за 727 особами завершився період спостереження, ще 90 осіб залишаються під медичним наглядом,  позитивних результатів на nCoV не виявлено. Період медичного спостереження за контактними особами становить 14 днів.

Оптовий базар морепродуктів міста Ухань було закрито з 1 січня 2020 року. За даними муніципальної комісії з охорони здоров’я, зразки відібрані з базару дали позитивний результат на nCoV.

 Центр громадського здоров’я МОЗ України як визначений національний координатор Міжнародних медико-санітарних правил офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних та Київського міського лабораторних центрів МОЗ України та керівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій про ситуацію з коронавірусом в Китаї та про актуальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

З метою раннього виявлення можливих випадків nCoV на території України та вжиття відповідних протиепідемічних заходів підготовлено практичні рекомендації щодо:

  1. Епідеміологічних та клінічнічних критеріїв визначення випадку корронавірусної інфекції (nCoV).
  2. Клінічного ведення пацієнтів, що відповідають визначенню випадку коронавірусної інфекції (nCoV).
  3. Переліку виробів медичного призначення, необхідних для роботи з пацієнтом з підозрою на nCoV.
  4. Вимог з дотримання правил інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я, де перебувають пацієнти з підозрою на nCoV.
  5. Комунікаційних матеріалів для інформування населення щодо профілактичних заходів.

Генеральний директор ВООЗ скликає на 22 січня засідання комітету з надзвичайних ситуацій у зв’язку з новими випадками хвороби та заявами про можливу передачу збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

Наразі із залученням працівників ВООЗ та CDC все ще встановлюються причини виникнення, факторів передачі інфекції, визначення меж осередків та масштабів поширення інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусому (nCoV).

 Міністерство охорони здоров’я нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де були зареєстровано випадки nCoV:

  • уникати тісного контакту з людьми,  що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або  у дикій природі;

Люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

Більше рекомендацій читайте тут.

 

 

Інформація з сайту Центра громадського здоров’я МОЗ України