Про реєстрацію спалаху гострого вірусного гепатиту А

геп

За період з 24.01.2020 по 17.02.2020 серед учнів 5-го класу Окружного опірного закладу «Борівська загальноосвітня школа I-III ступенів №1 Борівської районної ради Харківської області ім. героя Радянського Союзу В.С. Колісника», розташованого в       смт. Борова зареєстровано 4 випадки гострого вірусного гепатиту А.

Станом на 18.02.2020 у всіх хворих діагноз підтверджено лабораторно. Всі захворілі госпіталізовані – 1 хворий до КНП ХОР «Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня» та 3 хворих до інфекційного відділення КНП «Борівська центральна районна лікарня», стан їх задовільний, отримують відповідне лікування.

З метою встановлення причин виникнення та можливих факторів передачі інфекції фахівцями Ізюмської міськміжрайонної філії нашої установи спільно із закладами охорони здоров’я у зазначеному закладі та домашніх вогнищах проводиться епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів (встановлення кола контактних осіб, медичний огляд, спостереження та обстеження контактних, заходи заключної та поточної дезінфекції, лабораторні дослідження проб питної води та ін.).

Нагадуємо!

Вірусний гепатит А – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції та переважним ураженням печінки. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період 7-50 днів (в середньому 15-45 днів). До вірусу сприйнятливі люди незалежно від віку. Однією з найбільш уразливих груп є діти дошкільного та шкільного віку.

З урахуванням можливих шляхів передачі гострого вірусного гепатиту А (харчовий, водний, контактно-побутовий) основними заходами неспецифічної профілактики є дотримання санітарно-гігієнічного, дезінфекційного режиму, правил особистої гігієни, безпечність та гарантована якість харчових продуктів та питної води. Дієвим заходом специфічної профілактики є вакцинація.