Про лабораторні дослідження в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Харківської області в липні 2016 року.

ozdor_05_08_16

З метою контролю якості та безпечності питної води, води поверхневих водойм та харчування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ Украиїни» протягом липня місяця проведено відбір та дослідження проб з об’єктів навколишнього середовища в 25 позаміських закладах оздоровлення та відпочинку, 1 наметовому містечку.

Досліджено 40 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, з них 10 проб (25%) у 3 закладах не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». До керівників закладів ПЗОВ «Зелена гірка», ДЗОВ «Біле озеро», ДОЗ «Чайка» Зміївського району фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» направлені листи щодо забезпечення закладів водою, що відповідає нормативним вимогам.

На мікробіологічні показники досліджені 29 проб питної води, в усіх закладах вода відповідала гігієнічним вимогам.

Воду відкритих водойм досліджено в 9 закладах, де є пляжі. Не відповідали нормативним вимогам вода пляжу наметового містечка «Бритай» на Бритайському водосховищі Лозівського району за санітарно – хімічними показниками та пляжу ПЗОВ «Сосновий» Куп’янського району за мікробіологічними показниками.

Досліджено 24 проби третіх страв на якість «С» – вітамінізації, в яких відхилень від нормативів не виявлено.
З 55 проб готових страв бактеріологічне забруднення виявлено в 3 пробах, відібраних на харчоблоках ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району та ДЗОЗ «Лісовичок» Сахновщинського району.

Досліджено 34 проби готових страв на калорійність. В 2 закладах ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району та ДЗОЗ «Лісовичок» Сахновщинського району калорійність не відповідала мінімально допустимим значенням.

З 449 змивів з обладнання, одягу та рук працівників бактерії групи кишкової палички виявлені в 64 змивах (14,2%). Незадовільні результати дослідження, зареєстровані у СОТ «Чайка» Вовчанського району, ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району, ПЗОВ «Сосновий» Куп’янського району, ПЗОВ «Орлятко» Борівського району, можуть свідчити про недотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках, в т.ч. режиму миття інвентарю та обладнання.