Про результати лабораторних досліджень води нецентралізованого водопостачання у Харківській області за 6 місяців 2016 року

Безымянный

За 6 місяців 2016 року в м. Харкові та Харківській області досліджено 4703 проби води з джерел нецентралізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками, з яких 44,8% не відповідало вимогам нормативної документації. Перевищення середньообласного показника питомої ваги проб води з відхиленням від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» зареєстровано у Сахновщинському, Лозівському, Первомайському, Борівському, Краснокутському, Близнюківському, Шевченківському, Золочівському, Нововодолазькому, Дергачівському, Богодухівському, Валківському, Кегичівському районах та у містах Люботин, Лозова, Чугуїв, Первомайський.

У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по каламутності, кольоровості, загальній жорсткості, окисності, вмісту нітратів, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза та аміаку.

За мікробіологічними показниками досліджено 1492 проби води з колодязів та каптажів природних джерел, з них у 30,3% виявлені мікроорганізми в кількостях, що перевищують допустимі. Найбільше проб з відхиленнями від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 зареєстровано у Сахновщинському, Куп’янському, Чугуївському, Балаклійському, Зміївському, Кегичівському, Валківському, Зачепилівському, Вовчанському, Богодухівському, Золочівському, Лозівському, Коломацькому районах та м. Лозовій.

У місті Харкові досліджено 128 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками, усі проби з громадських колодязів відповідали нормативу та 19,2% проб з каптажів природних джерел не відповідали вимогам нормативної документації. За мікробіологічними показниками досліджено 26 проб води з каптажів природних джерел, з них 15,4% не відповідали нормативу. Зокрема, вода з Холодногірського джерела у парку «Юність», вул. Полтавський Шлях, 198, не відповідала нормам за вмістом бактерій групи кишкової палички, заліза та фтору. У джерелах «Кітлярчин яр» в районі вул. Бучми (колишня вул. Командарма Уборевіча) та «Манжосов яр» (Північна Салтівка) вміст бактерій групи кишкової палички перевищував нормативні показники.

В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року кількість проб питної води з колодязів з відхиленнями від нормативних показників у населених пунктах Харківської області за санітарно-хімічними показниками збільшилась на 3,4%. За мікробіологічними показниками суттєвої динаміки не спостерігається.

Враховуючи високу вірогідність забруднення ґрунтових вод через незахищеність водоносного горизонту, якість води в колодязях може погіршуватись. Ось чому важливо періодично контролювати показники якості та безпеки води в колодязях незалежно від їх технічного стану та результатів попередніх лабораторних досліджень.

Дослідження води з будь-яких джерел водопостачання можливо провести в лабораторіях всіх структурних підрозділів ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України», контактні телефони яких та адреси розташування зазначені на цьому сайті в розділі «Структура»