Отруєння нітратами у м. Харкові

Безымянный

У м. Харкові зареєстровано перший у 2020 році випадок отруєння дитини (2 роки 3 міс.) нітратами.

Дитина, що мешкає з батьками у Новобаварському районі м. Харкова, була госпіталізована до відділення реанімації і інтенсивної терапії КНП ХОР «Обласна дитяча клінічна лікарня №1». На теперішній час після проведеного лікування дитина виписана з лікарні у задовільному стані.

За  даним фактом фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено розслідування випадку отруєння нітратами. Встановлено, що, батьки дитини для питних потреб та приготування їжі використовували воду з власної індивідуальної артезіанської свердловини. Проби води з артсвердловини були досліджені в лабораторії Харківської міської філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України». За результатами проведених досліджень – вміст нітратів у воді перевищує гігієнічний норматив.

У зв’язку з цим, ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» ще раз нагадує, що для задоволення питних та господасько-побутових потреб населення, особливо дітей, необхідно використовувати лише питну воду, яка за результатами лабораторних досліджень є безпечною для здоров’я. Дітям до 3-х років бажано взагалі не давати воду з власних артсвердловин, колодязів та природних джерел.