Щодо випадку отруєння дитини нітратами

Безымнный

У Харківській області зареєстровано вже другий у поточному році випадок гострого отруєння нітратами.

Дитина, що народилася у лютому 2018 року, проживає у с. Руська Лозова Дергачівського району Харківської області, у стані середнього ступеню важкості була госпіталізована до відділення реанімації та інтенсивної терапії КНП ХОР «Харківська дитяча клінічна лікарня № 1».

На теперішній час після проведеного лікування дитина виписана з лікарні у задовільному стані.

Фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено розслідування випадку отруєння дитини нітратами. Встановлено, що батьки дитини для приготування їжі для дитини використовували воду з власного індивідуального колодязя. Проба води з колодязя досліджена в лабораторії Дергачівської міжрайонної філії нашої установи. Концентрація нітратів у воді становила 89,5 мг/дм3 при нормативному значенні не більше 50 мг/дм3.

Батьки дитини проінформовані про понаднормативний вміст нітратів у воді індивідуального колодязя, з ними проведена бесіда щодо небезпеки вживання такої води маленькими дітьми.

За результатами досліджень води направлена інформація керівництву КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Дергачівської районної ради» з пропозицією щодо посилення санітарно-освітньої роботи з вагітними жінками та батьками малолітніх дітей.

ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» вкотре наголошує на неприпустимості використання води з колодязів (шахтних та трубчастих) і підземних природних джерел для приготування молочних сумішей, іншої їжі та задоволення питних потреб дітей до 3-х років.

Іншим категоріям населення воду з колодязів рекомендовано використовувати для пиття лише за умови наявності лабораторного підтвердження якості та безпечності води.

 

 

Бережіть своє здоров’я та здоров’я дітей !