Про результати лабораторних досліджень води централізованого водопостачання у Харківській області за 6 місяців 2016 року

Вода

За 6 місяців 2016 року в м. Харкові та Харківській області досліджено 4206 проб води за санітарно-хімічними показниками, з яких 19,0% не відповідало вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Перевищення середньообласного показника питомої ваги проб води з відхиленням від вимог нормативної документації спостерігається у Печенізькому, Сахновщинському, Близнюківському, Золочівському, Лозівському, Зміївському, Борівському, Богодухівському, Первомайському, Ізюмському, Дворічанському, Куп’янському районах, в містах Люботин та Первомайський.
У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по каламутності, кольоровості, запаху, присмаку, окисності, загальній жорсткості, вмісту заліза, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, нітратів, кремнію, аміаку, фтору, хлороформу.
За бактеріологічними показниками досліджено 4759 проб води централізованого водопостачання, з них у 4,5% виявлені мікроорганізми в кількостях, що перевищують допустимі. Найбільша питома вага проб з відхиленнями від нормативних показників зареєстрована у Близнюківському, Борівському, Печенізькому, Сахновщинському, Куп’янському, Балаклійському, Лозівському, Чугуївському, Первомайському, Зміївському, Богодухівському, Зачепилівському районах та м. Лозовій.
У місті Харкові досліджено 446 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, із них 9,4% не відповідало нормативним вимогам; за бактеріологічними показниками досліджено 707 проб, із них у 1,3% виявлені відхилення від нормативних вимог.
За паразитологічними та вірусологічними показниками всі досліджені проби на території Харківської області та м. Харкова відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року питома вага проб питної води з відхиленнями від нормативних показників у населених пунктах Харківської області за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками суттєво не змінилася.