Як правильно вибрати шкільну форму для школяра

Форма

Напередодні нового навчального року для батьків набуває актуальності питання: як правильно вибрати одяг, в тому числі шкільну форму для дитини?
Головними критеріями при виборі шкільної форми повинні бути якість та склад тканин із яких виготовляється форма.
Відповідно до розділу 3 Гігієнічні вимоги до дитячих товарів Державних санітарних норм та правил «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні та хутрові. Основні гігієнічні вимоги», що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.2012 №1138, натільна білизна для дітей віком від 7 років повинна виготовлятися тільки з натуральних тканин і таких же трикотажних полотен, а для дітей з 8 до 18 років допускається виготовлення одягу з тканин і трикотажних полотен змішаного типу – з натуральних та штучних волокон.
Шкільну форму дозволяється виготовляти із застосуванням змішаних тканин (з вмістом натурального волокна не менше 50%) – для дітей молодших і середніх класів, штучних волокон – для дітей старших класів; блузки та сорочки для дітей молодших і середніх класів дозволяється виготовляти з використанням натуральних тканин (шерсть, льон, бавовна), для дітей старших класів – штучних тканин (віскозні, ацетатні, триацетатні, казеїнові).
Блузки та сорочки краще вибирати лише із натуральних тканин, так як тільки ці тканини мають найвищу гігроскопічність та повітропроникність, що унеможливлює перегрів тіла дитини у теплу пору року, а взимку – переохолодження. Одяг із синтетичних матеріалів може викликати алергію, подразнення шкіри та накопичує статичну електрику.
При виборі шкільного одягу батькам, перш за все, необхідно звернути увагу на маркування, яке міститься на ярличку. Саме ярлик інформує споживача про якісні та інші характеристики товару та містить реквізити виробника. На ньому також подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлений одяг. Крім того, на одязі має бути додатковий ярлик у вигляді стрічки, який вшитий у шов виробу, де внесені символи по догляду за ним. Таке маркування є гарантією того, що перед вами – товар добросовісного виробника. Не варто купувати шкільний одяг, якщо маркувальний ярлик закріплений булавкою або взагалі відсутній.
Шкільна форма має бути безпечною для здоров’я дитини. У формі має бути комфортно і зручно сидіти, стояти, рухатися протягом усього дня. Уникайте покупок вузького одягу, наприклад, брюк. Це може призвести до застою крові в органах малого тазу дитини. Форма також не повинна бути занадто широкою, щоб не заважати рухам.
Пам’тайте: вся продукція для дітей, яка виготовляється та реалізується у торговельній мережі, повинна мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що засвідчують безпечність даного товару для здоров’я дитини.