Жовта гарячка

Желтая лихорадк

Жовта гарячка є однією з інфекційних хвороб, що має міжнародне значення (інфекційна хвороба, яка має значний вплив на здоров’я населення та може швидко поширюватися).
За оцінками ВООЗ, на ризик інфікування цією інфекцією наражається населення 42 ендемічних країн Африки і Латинської Америки.
Жовта гарячка – гостра природно-осередкова вірусна хвороба, яка проявляється двофазною високою гарячкою, різко вираженою загальною інтоксикацією, ураженням печінки з появою жовтяниці, ушкодженням нирок й інших органів. Передається захворювання через укус комарів роду Aedes та роду Haemogogus.
Згідно з інформацією ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України » в Анголі триває наймасштабніший спалах цієї хвороби за останні 30 років, який почався у грудні 2015 року. Станом на початок липня 2016 року зареєстровано 3625 випадків жовтої гарячки, 357 хворих померли (летальність склала 9,85%), 876 випадків підтверджено лабораторно.
У Демократичній республіці Конго спалах жовтої гарячки триває з 22 березня 2016 року, виявлено 1798 випадків, у 68 діагноз було підтверджено лабораторно (59 з яких були завезені з Анголи), 85 хворих померли.
Кенія (2 випадки) та Китай (11 випадків) повідомили про завезені випадки жовтої гарячки з Анголи.
Ще сім країн світу повідомляють про спалахи або спорадичні випадки жовтої гарячки, не пов’язані зі спалахом в Анголі:
– у Південній Америці: Бразилія, Колумбія, Перу;
– у Західній Африці: Гвінея, Гана; у Центральній та Східній Африці: Чад, Уганда.
Сприйнятливість до жовтої гарячки не залежить від віку та статі. Природного імунітету до жовтої гарячки не існує. Після перенесеної хвороби залишається стійкий довічний імунітет.
При виїзді у країни, неблагополучні з цієї хвороби, треба зробити профілактичне щеплення, яке захистить від цього небезпечного захворювання. Щеплення, яке проводиться з 9 місяців від народження, треба робити не пізніше ніж за 10 діб до виїзду. Вакцина безпечна, високоефективна та забезпечує тривалий імунітет. Таке щеплення з видачею сертифікату можна отримати у м. Харкові, вул. Кооперативна, 28 (тел. 340-02-17). Міжнародний сертифікат набуває чинності через 10 днів після щеплення.
Через відсутність в Україні комарів – переносників, не створилися і умови для розповсюдження жовтої гарячки. Медичні обмеження (карантин або медичне спостереження) щодо нещеплених осіб, прибулих з ендемічних територій, не вводяться.