Про проведення Тижня з безпеки дорожнього руху

Безымянный

В період з 12.05. по 17.05.2020 в Україні проводиться Тиждень з безпеки дорожнього руху, мета якого – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та кожного члена суспільства для виконання державних та міжнародних програм з безпеки дорожнього руху.

За даними Європейського регіонального звіту про стан безпеки дорожнього руху за 2019 рік у європейському регіоні щороку на дорогах гине більше 80 тис. чол., щодня – понад 221 людина. Більше тисячі травмуються або стають інвалідами. Люди зі східної частини регіону несуть найбільший тягар смертності та захворюваності на дорогах. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.

Одним із найбільш сумних фактів є те, що дорожньо-транспортний травматизм все ще залишається головною причиною загибелі дітей молодшого віку від 5 до 14 років.

Європейський регіон є одним із двох, де спостерігається зниження рівня летальності внаслідок ДТП, проте навіть це не дозволило досягти глобальної мети скорочення рівня смертності на дорогах вдвічі до 2020 року. У числі причин, які відзначають майже у всіх країнах, – швидка урбанізація та моторизація, погані стандарти безпеки та інфраструктура, відсутність чітких норм безпеки, вживання водіями наркотиків та алкоголю, перевищення швидкості, ігнорування ременів безпеки або шоломів, відсутність своєчасної медичної допомоги після аварій.

Цілі сталого розвитку ООН до 2030 року, а також 12 глобальних цілей ефективності безпеки дорожнього руху, передбачають оновлені дії щодо скорочення рівня дорожньо-транспортного травматизму та смертності на дорогах вдвічі. Вони ґрунтуються на симбіозі заходів, спрямованих на безпечні дороги, безпечні транспортні засоби, безпечну швидкість та безпечну поведінку учасників дорожнього руху.

Стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, незважаючи на суттєве обмеження транспортного трафіку, пов’язане із карантинними заходами, у березні 2020 року практично не покращився. За даними Нацполіції, у березні в Україні усього було зафіксовано 11 276 ДТП, для порівняння у лютому цього ж року – 12 672. Проте рівень травматизму і смертності від аварій, на жаль, не зменшився, а навіть дещо зріс. У березні від ДТП в Україні загинула 231 особа (у лютому, приміром, 211). Порівняно з аналогічним періодом минулого року рівень смертності в ДТП збільшився на понад 10,5%.

Статистичні дані березня також відзначають суттєве збільшення числа ДТП із важкими наслідками – 81 ДТП у березні, для порівняння у лютому – 62.

Викликає занепокоєння, що за період карантину практично не змінилася ситуація з дорожньо-транспортним травматизмом за участю дітей, які чи не найбільше були обмежені у пересуванні та соціалізації. Так, у березні 2020 р. усього сталося 223 ДТП за участю дітей (для порівняння, у січні – 251 ДТП). Протягом березня на дорогах країни загинуло 7 дітей (у лютому – 8, у січні – 12). При цьому, на жаль, статистика фіксує збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод саме з вини дітей.

Оскільки Тиждень проходить в онлайн режимі, відеозвернення з нагоди його проведення записали представники профільних державних відомств, установ та організацій, парламентарі, члени громадських та бізнес структур, чия діяльність пов’язана з безпекою на транспорті:

http://dopomogadtp.com/en/videozvernennia-z-nahody-tyzhnia-bezpeky-dorozhnoho-rukhu/

Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху щорічно проходить за сприяння Уряду України, у співпраці Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти України, Державної служби України з безпеки на транспорті, патрульної та ювенальної поліції України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, низки громадських та бізнес організацій, чия діяльність пов’язана з безпекою на транспорті.

Цього травня замість традиційних масштабних заходів – максимально дистанційний формат роботи. «Офлайн», але з дотриманням всіх карантинних норм, на цьому тижні можна долучитися лише до здачі крові для потерпілих в дорожньо-транспортних пригодах.

Представники зазначених структур звернулися до українців з нагоди проведення Тижня. У їх відеозверненнях – не лише про Тиждень, але й про стан справ та намічені плани. І, безумовно, про необхідність дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорозі. Бо відповідальність на дорозі залежить від кожного, а ціна нехтування та помилки – занадто висока.