Захворювання на ботулізм у Харківський області

Ботулізм

17 червня 2020 року в ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» надійшло екстрене повідомлення про випадок захворювання на ботулізм. Хворий – 68-річний мешканець смт Борова вживав копчену рибу домашнього приготування, якою його пригостив знайомий. В той же день у чоловіка з’явились перші симптоми отруєння, але за медичною допомогою потерпілий звернувся лише через 3 доби. У важкому стані хворий госпіталізований до Ізюмської центральної районної лікарні Піщанської Богоматері, де наразі перебуває на апараті штучної вентиляції легень.

Це вже другий в поточному році випадок захворювання на ботулізм. У травні місяці отруєння ботулотоксином сталося у мешканця Вовчанського району внаслідок вживання в’яленої плотви. На щастя, отруєння не було тяжким, і хворий після проведеного лікування швидко одужав.

Нагадуємо, що у 2019 році в Харківській області не реєструвались захворювання на ботулізм. Але за 5 років (з 2014 по 2018) в області від отруєння ботулотоксином постраждало 24 особи, життя чотирьох врятувати не вдалося. Майже всі отруєння були пов’язані із вживанням риби (як домашнього виготовлення, так і купленої в роздрібній мережі).

Про причини, симптоми та профілактику захворювань на ботулізм читайте тут: https://moz.gov.ua/article/health/jak-zapobigti-botulizmu

https://cloud.phc.org.ua/index.php/apps/onlyoffice/s/6BrQDQbAZbzSQxt?fileId=10330