Комахи у оселі. Чи безпечне сусідство?

комахи

Комахи представляють собою досить поширену і різноманітну групу тварин, що адаптувалися до будь-яких екологічних умов земної кулі. Малі тварини можуть займати такі місця проживання, які не доступні для решти тварин. Відомо близько 1,5 млн видів комах, окремі з них – переносники збудників хвороб і паразитів людини. Споконвіку склалося так, що де б не жила людина, тепло її оселі буде притягувати різних комах. В принципі, все достатньо логічно і просто: адже, якщо людина на вулиці жити не любить, то навряд чи це подобається й комахам. Ось вони й тягнуться ближче до тепла. Дах над головою, що їм забезпечує людина, стає не тільки місцем захисту від умов навколишнього середовища, але й місцем постійної наявності їжі. Однак, знаходження будь-яких комах у оселі є небажаним. Існує багато байок про користь присутності в помешканні павуків та мурах. Але, не варто забувати якої шкоди завдають комахи харчовим продуктам, одягу, майну, а головне – здоров’ю домочадців. Класифікують домашніх комах за ступенем небезпеки і шкідливості для людини:

  1. Кровосисні комахи – кусають людей і тварин, харчуються їх кров’ю. До них відносять комарів, клопів, бліх і вошей. Від укусів клопів з’являється сильний свербіж та різні алергічні реакції. Блохи здатні передавати господареві серйозні захворювання: чуму, висипний тиф, енцефаліт, туляремію та ін. Платтяні воші (що живуть в одязі та постільній білизні) можуть поширювати волинську лихоманку, зворотний і висипний тиф. Комарі через укуси здатні передавати лімфатичний філяріатоз, малярію, вірусні лихоманки, дірофіляріоз. Також, місця розчісування укусів комах є воротами для проникнення грибкових і бактеріальних інфекцій.
  2. Комахи – шкідники: не чіпають безпосередньо людей, але завдають шкоду продуктам харчування, одягу, різним предметам побуту, кімнатним рослинам. Це – таргани, мухи, мурахи, платтяна та меблева міль, мошки, мокриці, жуки-шкіроїди та ін. На лапках та частинах тільця переносять збудників кишкових інфекцій та грибкових захворювань, яйця гельмінтів, цисти простійших (лямблій, амеб).
  3. Нешкідливі комахи – не представляють небезпеки для людей і не завдають шкоди. Це – дрібні павуки, багатоніжки, мухоловки, чешуйниці та ін.

Заходи профілактики заселення квартири комахами направлені на підтримання нормального рівня вологості, боротьбу з пліснявою, своєчасний ремонт приміщень, засітчування вікон москітними сітками, використання для відлякування комах репелентів, фумігаторів та ін. Щоб позбутися комах, знадобиться виконати цілий комплекс заходів.

Для боротьби з комахами у оселі ефективними  на даний час є клейові пастки. Механізм їх дії досить простий. Комаха, приваблена приманкою, заповзає на цю пастку і  приклеюється до липкого шару. Використовувати цей спосіб необхідно з особливою обережністю, якщо в будинку є діти та домашні тварини. Для знищення комах використовують хімічні інсектицидні засоби. Але, варто пам’ятати: препарати, придбані «з рук», в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості не тільки не гарантують позитивний результат, а несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини!!!

Фахівці відділення дезінфектології проводять дезінсекцію (винищування комах) відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства лише зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання інсектицидними засобами.

Роботи  проводяться  на  договірній основі.

Тільки професіонали можуть гарантувати якість та безпеку виконаних робіт!

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: 3150143