І знову грибне отруєння!

Гриб

У Харківській області зареєстровано ще один випадок отруєння грибами.
Чоловік похилого віку, мешканець Золочівського району, зібрав у місцевому лісі біля с. Пересічне дикорослі гриби, які ідентифікував як шампіньйони та маслюки. В цей же день вживав їх в їжу у смаженому вигляді. Перші симптоми отруєння (нудота, блювота) з’явились вже через 3 години після вживання страви з грибів.
На протязі 2-х днів хворий лікувався самостійно, за медичною допомогою не звертався. На третій день, коли його стан значно погіршився (знизився тиск, з’явилось запаморочення та порушення свідомості), він був доставлений машиною швидкої допомоги до реанімаційного відділення КЗОЗ «Харківська обласна клінічна лікарня» у тяжкому стані.
Отруєння грибами сприяло загостренню хронічних захворювань, в результаті чого стаціонарне лікування хворого до одужання продовжувалось на протязі двох тижнів.
Ще раз нагадуємо про небезпеку вживання дикорослих грибів та наголошуємо на дотриманні правил збирання, зберігання та умов приготування страв.
При появі перших симптомів отруєння після вживання грибів необхідно одразу ж звернутись за спеціалізованою медичною допомогою. Чим раніше буде розпочато правильне лікування, тим більше шансів на успішне одужання.
Бережіть себе і своє здоров’я!