Про дослідження води в місцях відпочинку на водних об’єктах у серпні 2016

Пляж

У серпні поточного року під моніторинговим контролем знаходилося 41 місце відпочинку населення, які розташовані біля поверхневих водойм в Харківській області.
Лабораторіями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено 104 проби води за санітарно-хімічними показниками, з яких не відповідали санітарним вимогам 7, та 116 проб води за мікробіологічними показниками, відхилення від нормативних показників виявлено в 9 пробах.
Зокрема не відповідали нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками проби проби води, відібрані в озері Івашинівське (м. Барвінкове) та у Бритайському водосховищі (с. Михайлівка Лозівського району).
Проби води з відхиленнями по мікробіологічним показникам (індекс ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) були відібрані в р. Сіверський Донець (на Зміївському та Чугуївському міських пляжах, в зоні відпочинку «Національний парк «Гомільшанські ліси» в с. Коропове Зміївського району та в смт Есхар Чугуївського району), а також в р. Лопань (на території Олексіївського лугопарку в м. Харкові).