Про небезпеку спалювання листя

listva

Восени в місті активується діяльність сезонних паліїв – опале листя вони утилізують у вогнищах неподалік від житлових будинків, як приватних так і багатоквартирних. Мешканці нарікають, що часто не можуть відчинити вікна помешкань бо змушені дихати їдким димом. В критичному становищі опиняються астматики, жінки скаржаться на неможливість прогулянок з дітьми на чистому повітрі.
Листя – це колосальний фільтр, який очищуючи повітря від забруднення, згодом перетворюється в резервуар накопичення токсичних речовин, в т.ч. важких металів. Кожен кілограм сухого листя в промислових зонах за вегетативний період накопичує в середньому 100 мг сполук сірки, 25 мг хлористого водню, 6 мг алюмінію, 20 мг свинцю, 150 мг титану. При спалюванні листя, гілля, сухої трави в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, концентрація яких у такому диму величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (угарний газ), який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканин організму.
Разом з листям горить і сміття. Тільки «завдяки» поліетиленовому пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук, в тому числі канцерогенні речовини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Ці речовини у повітрі особливо відчувають люди, які хворіють бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом.
Такі нормативні документи, як Державні санітарні норми та правила «Утримання територій населених місць» від 17.03.2011 N 145 та Правила благоустрою території міста Харкова, категорично забороняють спалювання листя на території житлової забудови, в скверах і парках. Його необхідно вивозити на спеціально відведені ділянки для компостування або на звалище.
Закликаємо мешканців приватних будинків, керівників та працівників підприємств з експлуатації житлового фонду, інших відповідальних осіб та громадян не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви, Ваші діти та онуки.