Про підсумки літньої оздоровчої кампанії

lito

Протягом всього оздоровчого сезону лабораторним контролем охоплено 355 закладів оздоровлення та відпочинку, в тому числі 25 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, 329 пришкільних таборів з денним перебуванням, 1 наметове містечко.

Досліджено 609 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, з них 151 проба (24,8%) не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» у 81 пришкільному таборі з денним перебуванням Вовчанського, Дергачівського, Богодухівського, Первомайського, Зміївського, Золочівського, Куп’янського, Лозівського, Сахновщинського, Близнюківського, Нововодолазького, Харківського, Чугуївського, Печенізького районів, м. Люботина, у 6 позаміських закладах оздоровлення та відпочинку Шевченківського, Борівського, Зміївського, Золочівського, Харківського районів та наметовому містечку Лозівського району.

На мікробіологічні показники досліджені 650 проб питної води, з них 45 проб (6,9%) не відповідали гігієнічним вимогам у 28 пришкільних таборах з денним перебуванням Куп’янського, Балаклійського, Зміївського, Лозівського, Сахновщинського, Близнюківського, Харківського, Чугуївського районів, у 3 позаміських закладах оздоровлення та відпочинку Куп’янського, Зміївського, Борівського районів.

Керівникам закладів надавались рекомендації щодо забезпечення закладів водою, що відповідає нормативним вимогам.
З 82 проб води відкритих водойм, відібраних в 10 закладах, де є пляжі, не відповідали нормативним вимогам за мікробіологічними показниками 4 (4,9%) проби води з пляжів у ДОЗ «Аіст», ПЗОВ «Зелена гірка» Зміївського району та ПЗОВ «Сосновий» Куп’янского району.

Досліджено 52 проби третіх страв на якість «С» – вітамінізації у позаміських закладах оздоровлення та відпочинку. Відхилення від нормативів виявлено в 1 пробі (1,9%) – СОТ «Чайка» Вовчанського району.

З 111 проб готових страв бактеріологічне забруднення виявлено в 4 пробах (3,6%), відібраних на харчоблоках позаміських закладів оздоровлення та відпочинку ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району та ДЗОЗ «Лісовичок» Сахновщинського району.
Досліджено 80 проб готових страв на калорійність. Не відповідала мінімально або максимально допустимим значенням калорійність в 4 пробах (5%) ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району, ДЗОЗ «Лісовичок» Сахновщинського району та ДЗОВ «Факел» КП «Харківводоканал».

З 955 змивів з обладнання, одягу та рук працівників бактерії групи кишкової палички виявлені в 82 змивах (8,6%). Незадовільні результати дослідження зареєстровані у СОТ «Чайка» Вовчанського району, ПЗОВ «Зелена гірка» Зміївського району, ПЗОВ «Бурлучок» Шевченківського району, ПЗОВ «Сосновий» Куп’янського району, ПЗОВ «Орлятко» Борівського району, наметовому містечку «Бритай» Лозівського району.