Нарада для керівників закладів охорони здоров’я первинної ланки

1

12 серпня 2020 року на базі Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна лікарня» Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації організовано та проведено нараду з питань організації та проведення профілактичних щеплень та стану епідеміологічного нагляду за поліомієлітом та гострими в’ялими паралічами у м. Харкові та Харківській області.

У нараді прийняли участь керівники закладів охорони здоров’я первинної ланки надання медичної допомоги (центрів первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторій загальної практики сімейної медицини), представники Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради та керівники закладів охорони здоров’я м. Харкова.

Заслухані наступні питання:

  1. Аналіз виконання плану профілактичних щеплень за 6 місяців 2020 року, проблемні питання та заходи щодо покращення ситуації.
  2. Характеристика епідемічної ситуації за 6 місяців 2020 року, проблемні питання. Стан епідеміологічного нагляду за поліомієлітом та гострими в’ялими паралічами.
  3. Питання підготовки до епідемічного сезону з грипу та ГРВІ, складання плану профілактичних щеплень проти грипу.

Акцентовано увагу на незадовільному виконанні плану профілактичних щеплень як дитячому так і дорослому населенню області. Показники виконання плану профілактичних щеплень нижче середніх по Україні.

Обговорені питання стану захворюваності кашлюком, вірусним гепатитом А, наближенні епідемічного сезону з грипу та ГРВІ, активізації епідемічного процесу з вірусних менінгітів та гострого вірусного гепатиту А.

Окремим блоком висвітлені питанні погіршення стану епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами (за 6 місяців поточного року в області не виявлено жодного випадку ГВП) та заходи, які необхідно вжити для покращення цього показника.

Довідково:

Стратегія ВООЗ по завершенню ліквідації поліомієліту
на 2019-2023 роки. Ціль – направити зусилля на боротьбу з існуючими ризиками, запроваджуючи передовий досвід, ефективні заходи на заключному етапі, та впроваджуючи інновації, щоб досягти і закріпити ліквідацію дикого вірусу поліомієліту (ДВП) та зупинити поширення циркулюючого поліовірусу вакцинного походження.