Робоча нарада з питань подальшої роботи лабораторій електромагнітних полів та інших фізичних факторів

clip_image001

В сучасних умовах джерела фізичних факторів, а саме шуму, вібрації, електромагнітних випромінювань, є найбільш агресивними чинниками у формуванні неінфекційної захворюваності населення. В умовах триваючої реорганізації обласних лабораторних центрів МОЗ України шляхом приєднання до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», дослідження фізичних факторів на території Харківської області проводить лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України».

З метою подальшої координації роботи лабораторій в м. Києві на базі Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» 26.10.2016 проведена робоча нарада з завідувачами лабораторій електромагнітних полів та інших фізичних факторів обласних лабораторних центрів МОЗ України.

В ході роботи наради були визначені основні напрямки подальшої взаємодії Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з Міністерством охорони здоров’я України. Зараз є потреба в прискоренні розробки нормативних гігієнічних документів, які дадуть можливість на сучасному рівні проводити дослідження фізичних факторів. Основним завданням лабораторної ланки регіональних філій Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» залишається проведення моніторингових досліджень рівнів шуму, електромагнітного випромінювання, зовнішнього гамма-випромінювання на території населених місць з метою недопущення їх шкідливого впливу на населення. Також, лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проводить дослідження рівнів шуму, вібрації, електромагнітних полів, зовнішнього гамма-випромінювання, визначення питомої активності радіонуклідів в харчових продуктах, питомої активності природних і штучних радіонуклідів в будівельних матеріалах та інші за зверненнями громадян та організацій.