Нарада з питань профілактики грипу та ГРВІ

clip_image002

2 листопада 2016 року на базі державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено нараду з питань профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

У нараді прийняли участь представники закладів охорони здоров’я м. Харкова та Харківської області.
Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень виступила з доповіддю про стан захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями в Україні та Харківській області за 40-43 тижні епідемічного сезону 2016-2017 років та організацію і проведення профілактичних, протиепідемічних заходів у закладах охорони здоров’я та організованих колективах.

Виконуюча обов’язки завідувача вірусологічної лабораторії доповіла про лабораторну діагностику респіраторних захворювань та грипу, у т.ч. з пандемічним потенціалом, зупинилась на правилах забору та доставки біологічного матеріалу від хворих.

Окремим блоком висвітлені проблемні питання достовірності реєстрації, обліку, звітності захворюваності на рівні лікувально-профілактичної мережі. Акцентовано увагу на необхідності відпрацювання цих питань відповідно до вимог наказу МОЗ України від 06.11.2015 №732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій».