УВАГА! А ВИ ПРОЙШЛИ БЕЗКОШТОВНІ ТЕСТИ НА COVID-19 ?

З початку епідемії  в Харківській області захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 підтверджено у 72939 осіб або 2,7%   населення. Хвороба набула епідемічного розповсюдження  на території всієї області.

    У кожного п’ятого захворілого мав місце важкий перебіг хвороби. Показник смертності складає 45,0 на 100 тис. населення (померло 1192 особи). Летальність обумовлена  наявністю супутніх захворювань, як віком хворих так і несвоєчасним зверненням за медичною допомогою.

Нагадуємо, що у більшості випадків COVID-19 починається як звичайне гостре респіраторне вірусне захворювання. У більшості має легкий перебіг хвороби. Захворілі не звертають уваги на свій стан, не проходять обстеження та не отримують відповідного лікування. За медичною допомогою звертаються при розвитку дихальної недостатності або інших важких ускладненнях (гострих інфарктах, інсультах).  Особи з невстановленим діагнозом COVID-19 не дотримуються ізоляції, продовжуючи інфікувати оточуючих.

За результатами оперативного аналізу з початку року в області захворіло на гострі респіраторні захворювання 2124 особи, з них обстежено методом ПЛР на наявність РНК SARS-CoV-2 тільки 259 (12,1%). Отримано позитивні результати в 42,1% (109 осіб), що підтверджує значне розповсюдження збудника COVID-19 в області.

Відповідно до діючих наказів  Міністерства охорони здоров’я  України особи з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 методом ПЛР або швидкими тестами на визначення антигену SARS-CoV-2 з наступним підтвердженням  діагнозу методом ПЛР.

Всього по Харківській області проведено 289682 ПЛР-тестувань. Впродовж минулого тижня  – тільки 8895. Станом на ранок 13.01.2021 перехідних неопрацьованих залишків зразків біоматеріалу немає. Лабораторії працюють з неповним навантаженням від наявних потужностей.

Закликаємо громадян  Харкова та Харківської області проходити тестування  на виявлення COVID-19 у разі виникнення будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції.

Зі свого боку лікарі повинні направити на безкоштовний тест як пацієнтів з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, так і осіб, які перебували в контакті з хворими на COVID-19 відповідно до оновлених Стандартів Міністерства охорони здоров’я  України.