Антисептики для рук – робимо правильний вибір

Безымянный

Коронавірус змінює світ: форми соціального життя, трудові відносини, економіку. Людство вчиться жити в нових обставинах, коли невидима небезпека змушує бути набагато обережніше, ніж раніше. Здоров’я кожної людини в її руках. Особливо в умовах сучасних реалій. Тепер люди, які обробляють руки  після кожного контакту з флешкою, смартфоном, дверною ручкою кабінету і т. д., не здаються параноїками. А потужний  антисептик в сумці, на робочому столі, скоріше говорить про свідомість людини, її готовність виживати в умовах, що змінилися.

Лікарі рекомендують всім нам якомога частіше мити руки. Але, що робити, якщо такої можливості немає? Тут то на допомогу приходять антисептики. Антисептики –  це антимікробні речовини, які інактивують мікроорганізми або запобігають їх подальшому росту на шкірі людини. Активними інгредієнтами є спирти, хлорпохідні (хлоргексинол, хлоргексидин, гексахлорофен), йодоформ, триклозан, четвертичні сполуки амонію. Допоміжні речовини в препаратах, як правило, включають загусник,  зволожувачі,  ефірні олії рослин, тощо.

Антисептики – сучасні засоби для дезінфекції рук. Ефективні і вкрай прості у використанні, завдяки чому і набули широкого поширення в період пандемії. Окрім медичної галузі, їх активно використовують у громадських закладах, місцях скупчення людей: школах, дитячих дошкільних закладах, супермаркетах, готелях, офісах, кафе, ресторанах, салонах краси, перукарнях та ін. Тепер миття рук не просто рекомендація, а обов’язкова умова. Звичайно, в ідеалі краще використовувати туалетне мило. Воно розщеплює оболонки вірусів, а потім змиває їх разом з іншими мікроорганізмами. Але, якщо мила під рукою немає, то його замінюють антисептиком. В першу чергу антисептик рекомендують застосовувати в тих приміщеннях, де відсутні умови для миття рук.

Майже у кожному магазині на вибір пропонується величезний асортимент антисептиків. Причому, на будь який смак і колір: з барвистим пакуванням, з різноманітними запахами і т.д. Але, головне не це, а їх склад. І його то найчастіше не вказують на етикетці. Адже від складу антисептика безпосередньо залежить його ефективність. Не вивчаючи пропорції ключових інгредієнтів, ми просто витрачаємо гроші даремно і не отримуємо ніякого захисту. Найрезультативнішими вважаються антисептики з вмістом етилового спирту  в концентрації 60-70%, розчину хлоргексидину 0,5-4,0%. Слід пам’ятати, що антисептики, які містять надмірну кількість хімічних речовин, можуть бути небезпечні. При неякісному приготуванні розчину вони викликають роздратування на шкірі і опіки. Тому, перед використанням слід обов’язково вивчити інструкцію, а краще проконсультуватись з лікарем.      Сучасна промисловість пропонує широкий асортимент різноманітних антисептиків  в різних формах: рідкий розчин, гель, піна, спрей.

Гель – антисептик має звичну консистенцію і їм зручно користуватися. Але, у такого варіанту є і свої мінуси: швидко витрачається, треба довго втирати в руки, руки часто стають липкими на дотик.

Спрей – антисептик має наступні плюси: легке нанесення, швидке всмоктування, відсутність липкості. Все це забезпечується за рахунок того, що він поставляється у флаконі з розпилювачем. Їм дуже легко і просто користуватися, у тому числі в громадських місцях.

Крем-антисептик має м’яку і ніжну структуру. Він дбайливо впливає на шкіру рук, чим пояснюється його популярність серед жінок. За складом крем-антисептик, гель чи піна нічим не відрізняються від інших аналогів, але додатково містять зволожуючі компоненти, які позитивно впливають на шкіру рук.

Антисептичні серветки  – це універсальний антисептичний засіб. Ними можна протирати і руки, і поверхні. Вони прості і безпечні в застосуванні, але їх ефективність значно гірша, ніж у інших аналогів. Серветки швидко підсихають, але якщо взяти за звичку відкривати двері, брати в руки предмети загального користування серветкою, це знизить ймовірність контакту шкіри з вірусом.

Також вибір засобу для використання  повинен ґрунтуватися на таких критеріях як: відсутність протипоказів у використанні, гіпоалергенність,   швидка дія (до 30 секунд), зручність диспенсера (пристрою для контрольованої видачі речовини), гарне співвідношення «ціна/якість».

Пам’ятайте, що кишеньковий флакон з будь-яким антисептичним засобом краще, ніж нічого. Бережіть своє здоров’я та здоров’я нації.