Небезпечна риба!

риба

02.11.2016 в ДУ „Харківський ОЛЦ МОЗ України” зареєстроване захворювання на ботулізм.

Постраждала жінка, 1962 року народження, мешканка м. Харкова, яка вживала в їжу рибу „підлящ в’ялений” домашнього виготовлення, яку привезла з м. Мелітополя Запорізької області. Наступного дня після вживання риби з’явились перші симптоми харчового отруєння: нудота, загальна різка слабкість, порушення зору. Через погіршення стану хвора звернулась за медичною допомогою та була терміново госпіталізована до лікувального закладу з діагнозом „Ботулізм”, де знаходиться на лікуванні до теперішнього часу.

Лабораторні дослідження залишків в’яленої риби підтвердили наявність ботулотоксину.

З початку 2016 року в Харківській області зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, один з них летальний. Всі випадки пов’язані з вживанням в їжу риби лящ копченої та в’яленої.

Небезпечність захворювання на ботулізм заключається у тому, що при порушенні технології приготування рибної, м’ясної, овочевої продукції збудник ботулізму виділяє сильнодіючий токсин, який вражає нервову систему, призводячи до порушення зору, ковтання та паралічу дихального центру.

Особливо слід дотримуватися технології приготування домашньої консервації, оскільки збудник інфекції є анаеробом і виживає при повній відсутності кисню.

Рибу, яку тільки піймали, необхідно обережно випотрошити, щоб не порушити цілісність кишкового тракту, посол риби проводити в охолодженому стані при температурі не більше +4º С.

Не купуйте продукцію сумнівної якості на стихійних ринках. В разі придбання продукції в магазинах переконайтеся, що вона виготовлена виробником, який вселяє довіру та має в наявності документи на продукцію, що гарантують її якість та безпеку. Ні в якому разі не вживайте в їжу „бомбажну” консервовану продукцію (з роздутими кришками).

У випадку виникнення перших симптомів захворювання на ботулізм (загальна слабкість, головний біль, відчуття «туману» або «сітки» перед очима, подвоєння в очах, сухість в роті, утруднене ковтання, осиплість голосу) негайно звертайтеся за медичною допомогою! Лікування цієї інфекції здійснюється лише в стаціонарних умовах шляхом максимально раннього введення протиботуліничної сироватки у поєднанні з дезінтоксикаційною терапією. Зволікання у цьому випадку смертельно небезпечне.

Бережіть своє життя!