Максим Степанов: «Вакцинація – дієвий спосіб зупинити третю хвилю пандемії»

МОЗ

За кілька днів із початку вакцинальної кампанії щеплення зробили вже 6 888 осіб, а за минулу добу – 1 983. Саме вакцинація – один із головних способів зупинити третю хвилю пандемії COVID-19. І стратегічна мета МОЗ – наблизити кількість вакцинованих українців до 100%. Про це під час брифінгу сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Ми почали робити вакцинацію каскадним шляхом, вона охоплює всю країну. І намагаємося мінімізувати будь-які ризики та будь-які помилки. Тому кількість щеплених збільшуємо поступово. Завдання, яке я поставив перед відповідальними за вакцинальну кампанію, – щоб на початок наступного тижня ми вийшли на щонайменше 10 тисяч щеплень на добу», – сказав міністр.

Очільник МОЗ наголосив: усі вакцини, які зареєстровані чи будуть зареєстровані в Україні, безпечні та ефективні. Це стосується і першого препарату проти COVID-19, який отримала держава, – Oxford/AstraZeneca (CoviShield).

«Наша стратегія – надати доступ до вакцини всім охочим безплатно. Вакцинація добровільна, але для подолання пандемії важливо, аби відсоток людей, які зроблять щеплення, наближався до 100%. Тому я закликаю всіх довіряти офіційній інформації, адже ми максимально вичерпно розповідаємо і про програму вакцинації, і про всі вакцини. Їхній спектр буде тільки збільшуватися. Ми повністю готові до масової вакцинації й можемо виходити на 5–7 мільйонів щеплених у місяць», – зазначив Максим Степанов.

Нагадаємо, рік тому, 3 березня, в Україні зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19. З початку боротьби із пандемією від недуги врятували 1 млн 182 тис 36 людей.

 

 

Інформація з сайта МОЗ України