Про реєстрацію спалаху гострих кишкових інфекцій

спалах ГКІ

За період з 05.03.2021 по 09.03.20201 за даними екстрених повідомлень, отриманих Зміївською міськміжрайонною філією нашої установи від закладів охорони здоров’я було зареєстровано 6 випадків захворювання серед дітей Слобожанського комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №3 Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

5 захворілих зареєстровано у першій молодшій групі, 1 хворий (брат одного із захворілих з першої молодшої групи) – у середній.

Первинний  діагноз у однієї дитини ГРВІ, харчова токсикоінфекція?, у трьох – гострий гастроентероколіт, у двох – харчова токсикоінфекція, ротавірусна інфекція? Основні клінічні прояви захворювання: підвищення температури тіла, рідкі випорожнення, блювота, слабкість. Стан дітей медичними працівниками оцінюється як середнього ступеню важкості.

За інформацією закладів охорони здоров’я 4 дітей з числа захворілих перебувають на амбулаторному лікуванні, 2 госпіталізовані до закладів охорони здоров’я – всі діти отримують відповідне лікування.

З метою локалізації спалаху, встановлення причин виникнення, виявлення джерела інфекції, можливих шляхів та факторів передачі інфекції фахівцями Зміївської міськміжрайонної філії нашої установи 05.03.2021 проведено комплекс протиепідемічних заходів: первинне епідеміологічне розслідування з опитуванням батьків захворілих дітей і медичних працівників, до яких вони звертались за медичною допомогою та санітарно-епідеміологічне обстеження закладу; заключна дезінфекція у всіх приміщеннях закладу із застосуванням дезінфекційних засобів; відбір проб питної води та змивів з об’єктів навколишнього середовища; бактеріологічне обстеження персоналу та контактних дітей; організовано активне медичне спостереження за контактними.

Станом на 09.03.2021 протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.