Захворювання на ботулізм у Харківський області

ботулизм

15 березня 2021 року в ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» надійшло перше у поточному році екстрене повідомлення про випадок захворювання на ботулізм. Хворий – 24-річний мешканець м. Харкова, вживав копчену рибу домашнього приготування, якою його пригостив знайомий. Рибу, ідентифіковану хворим як «корюшка», вони вживали разом 12.03.2021. Через добу у чоловіка з’явились симптоми отруєння – нудота, блювота та порушення зору. Хворий госпіталізований до КНП «Міська клінічна лікарня № 2  ім. проф. О.О. Шалімова» Харківської міської ради. На сьогоднішній день стан чоловіка середньої важкості. Хворому введений ботулінічний антитоксин гептавалентний, виробництва Канада. Приятель хворого за медичною допомогою не звертався.

Нагадуємо, що у 2020 році в Харківській області ботулізмом захворіли 4 людини. Усі отуєння були пов’язані з вживанням сушеної або копченої риби (як домашнього виготовлення, так і купленої в роздрібній мережі). Протягом останніх 5 років (з 2016 по 2020) в області від отруєння ботулотоксином постраждало 14 осіб, життя двох врятувати не вдалося (показник   летальності – 14%).

Звертаємо увагу на нерівномірне (гніздне) розташування ботулотоксину у тілі риби – через що з декількох осіб, які вживали один і той же харчовий продукт, може захворіти лише 1 людина.

Про причини, симптоми та профілактику захворювань на ботулізм читайте тут: https://moz.gov.ua/article/health/jak-zapobigti-botulizmu