ОБЕРЕЖНО !!! COVID-19. ПОМИРАЮТЬ ДІТИ.

ковид

В Харківській області за останній тиждень (22.03- 28.03.2021) зареєстровано 6720 нових випадків СОVID-19, зростання у порівнянні з минулим тижнем на 28%.

Особливістю третьої «хвилі» є збільшення питомої ваги дітей серед захворілих до 7,7% проти 3,0% у січні.

Перебіг хвороби у дітей набув більшої важкості. За останні 3 дні  від СОVID-19 померло 2 дитини.

За весь  період епіднагляду за СОVID-19 в нашій області це перші діти, в яких інфекція забрала життя.  Дитина 11 років з Нововодолазького району понад 2 тижні перебувала в реанімації, була уражена  ще одним небезпечним збудником – герпесвірусом. Дитина 2 місяців з м. Бахмут Донецької області мала супутню патологію –  вроджені вади серця, перебувала у нашій області  на стаціонарному лікуванні. Всього в Україні померло від  СОVID-19 вже 20 дітей.  

В області у поточному місяці захворіло 1334 дитини. За віком –   більшість учні загальноосвітніх закладів, дошкільники складають 38,9%, троє немовлят, народжених від хворих матерів.

Зменшенню захворюваності дитячого населення сприяє запровадження дистанційного навчального процесу, що мало місце у січні 2021 року та запропоновано після весняних канікул. А також, спрямування в ізоляцію груп з дитячих навчальних та загальноосвітніх закладів при реєстрації першого випадку  захворювання, дотримання маскового режиму дітьми, вихователями, вчителями, як в приміщеннях так і в шкільних автобусах, прищеплювання  дітям  гігієнічних навичок.