Всесвітній день здоров’я

эпид

7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Цей міжнародний святковий день відзначається з 1950 року і приурочений до дня створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та спрямований на привернення уваги широкої громадськості до проблем та питань здоров’я, як окремої людини, так і людства в цілому.

Здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, а й фізична, психологічна та соціальна гармонія людини; доброзичливе ставлення до інших людей та навколишнього середовища.

У нашому суспільстві багатовікова думка щодо наявності або відсутності у людини здоров’я: «Буде здоров’я – решта все, додасться» є актуальною і сьогодні. І дійсно, відсутність у людини здоров’я докорінно змінює його повсякденне життя, соціальне та суспільне оточення; викликає багато проблем, які необхідно вирішувати і як наслідок, призводить до втрати можливості справжнього повноцінного життя.

Стан здоров’я людини залежить від багатьох чинників, а саме, від способу життя, яким обумовлено 50% стану, соціальних та природних умов – (40%), спадковості – (10%).

Ще з часів стародавнього світу вчені стверджували про необхідність вести здоровий спосіб життя, тому що він є одним із найвагоміших чинників збереження та зміцнення здоров’я, який забезпечує добре самопочуття людини, високу працездатність і адаптацію до різних природних та соціальних змін.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, якнайкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну коли стоїть питання спроби повернути його.

У цей день ми бажаємо всім хворим найшвидшого одужання, медикам – подяки від суспільства та матеріального благополуччя. Всім нам бути здоровими, щасливими та життєрадісними.