Про випадок сказу тварини в м. Харкові.

Безымянный

Епізоотична ситуація зі сказу у м. Харкові залишається напруженою.

За результатами ветеринарної експертизи, яка проведена Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», від 25.11.2016 сказ підтверджено у безпритульного кота в приватному секторі Новобаварського району м.Харкова.

Чоловік захищав хворого безпритульного кота від зграї собак та отримав ушкодження. На теперішній час чоловіка госпіталізовано до спеціалізованого стаціонару, де він отримує антирабічне лікування.

З початку року це вже другий випадок сказу серед котів (перший у свійського кота в Холодногірському районі), у 2015 році у м.Харкові було зареєстровано 3 випадки сказу котів.

Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Харківській міській раді визначено межі осередку сказу та затверджено план заходів щодо його локалізації. Фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» спільно з фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії й лікувальною мережею проводяться подвірні обходи з метою виявлення постраждалих від скаженої або іншої тварини з направленням на консультацію до лікаря-рабіолога, огляд та щеплення свійських тварин, виявлення безпритульних тварин, відлов яких здійснює КП «Центр поводження з тваринами». Так 25.11.2016 серед сусідів виявлено жінку, яка 24.11.2016 була укушена свійським котом, тварина загинула.

Проведення заходів в осередку триває.

В Харківській області у 2016 році продовжується активізація епізоотичного процесу сказу. Станом на 28.11.2016 зареєстровано 82 випадки сказу тварин проти 55 випадків за аналогічний період 2015 року. Крім м.Харкова, продовжують реєструватися випадки сказу в крупних населених пунктах (м. Дергачі, м. Ізюм, м. Люботин). Постраждало від скажених тварин 104 особи, всі вони отримали або продовжують отримувати антирабічне лікування.

Нагадуємо, що єдина можливість попередити захворювання на сказ – своєчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою та отримати курс лікувальних щеплень.