Всесвітній тиждень імунізації

ім

У період з 24 по 30 квітня в Україні проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Метою кампанії, що проходить під гаслом «Вакцини зближають нас» є підвищення рівня охоплення щепленнями завдяки кращій обізнаності й розумінню процесу імунізації.

Імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів охорони здоров’я.

За підрахунками ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, а це значить, що понад 750 тисяч дітей щорічно уникають інвалідності. Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк і краснуху. Смертність від кору знизилася на 75%, щорічна смертність новонароджених від правця – більше ніж у 13 разів.

В Україні з метою попередження інфекційних захворювань, згідно Календаря щеплень, проводиться імунізація населення проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, Hib-інфекції. Починаючи з 2022 року цей перелік доповнить вакцинація від пневмококової інфекції. Вакцинація згідно Календаря щеплень безоплатна.

Сьогодні, коли вся увага приділена вакцинації проти коронавірусної хвороби, важливо не забути і про рутинну імунізацію. Карантинні обмеження не скасовують профілактичні щеплення.  Відповідно до рекомендацій ВООЗ, не рекомендується переривання імунізації, оскільки зниження показників охоплення профілактичними щепленнями – це ризик ймовірного виникнення спалахів вакцинокерованих інфекцій (кору, дифтерії, кашлюка та ін.).

Вакцинація залишається єдиним безпечним способом захисту від інфекцій, які можуть призвести до ускладнень, інвалідності та навіть смерті.