Оперативна інформація про епідемічну ситуацію з грипу та гострої респіраторно вірусної інфекції по Україні

Центр грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» подає аналіз епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в Україні за 47 тиждень (за період з 21 по 27 листопада 2016 року).

За звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіла 193261 особа, з них 69 % – діти віком до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України складає 453,8 на 100 тисяч населення, що на 13,3 % перевищує показники за минулий тиждень.

Найвищу захворюваність зареєстровано в Київській а найменшу – у Тернопільській областях.

На минулому тижні епідемічні пороги перевищені в трьох областях України: у Дніпропетровській, Луганській та Харківській.

Збільшення приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей до 17 років (на 14,8 % проти 3,7 % серед дорослих) вплинуло на загальну картину по Україні.

Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, більше минулого тижня на 16,1 %. У порівнянні з минулим тижнем в умовах стаціонару медичної допомоги потребували діти віком до 4 років та шкільного віку.

На звітному тижні летальних випадків від грипу не зареєстровано.

Для підтвердження діагнозу «Грип» фахівці лабораторних центрів за 47 тиждень провели 377 досліджень зразків матеріалу від хворих методом імунофлюоресцентної мікроскопії. З них в 27,3 % випадків отримані позитивні результати. У структурі виявлених респіраторних вірусів цим методом, як і раніше, домінують віруси парагрипу.

З початку епідемічного сезону фахівцями вірусологічних лабораторій МОЗ України методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 240 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, у 13,8 % визначені РНК вірусів грипу типу А.

У нинішньому епідсезоні серед позитивних знахідок домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, що визначений у 73 %.

За звітний тиждень РНК вірусів грипу типу А визначені при лабораторних дослідженнях зразків матеріалу від пацієнтів із підозрою на грип в Дніпропетровській, Сумській, Тернопільській та Харківській областях.