Про реєстрацію завізного випадку тропічної малярії у м. Харкові

комар

1 грудня 2016 року у м. Харкові зареєстровано завізний випадок малярії у громадянина Нігерії – студента Національного Аерокосмічного університету ім. Жуковського.

Для подальшого обстеження та лікування хворий госпіталізований до Комунального закладу охорони здоров’я Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня.

У ході клінічного дообстеження, хворому встановлено діагноз малярія (спричинена збудниками тропічної форми малярії – p. falciparum).

В осередку, за місцем проживання хворого, проведено епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів.

Нагадуємо, малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах тропічного та субтропічного клімату (країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії, СНД).

Діагностика малярії ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування у ендемічній щодо малярії місцевості, наявність типових гарячкових приступів через одинакові інтервали, анемії) та дослідженні крові.

Вакцини для профілактики малярії не існує. Для попередження цього захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни проводять хіміопрофілактику, яку треба розпочинати за тиждень до виїзду, продовжувати увесь період перебування та ще протягом 4 тижнів після повернення. Препарат та його профілактична доза визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості. Малярія входить до групи захворювань, які важко піддаються лікуванню, що робить її небезпечною для здоров’я.

Якщо після відвідування тропічної країни у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, біль у м’язах, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково попередьте лікаря, яку країну Ви відвідували та коли!