Про проведення навчань для працівників мобільних бригад та пунктів вакцинації

навчання

На виконання Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом    SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID – 19 в Україні у 2021-2022 роках, на базі державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» починаючи з березня 2021 року проводяться тренінги для медичних працівників мобільних бригад та пунктів вакцинації щодо правил організації і техніки проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби COVID – 19 вакцинами AstraZeneca/Covishield, Pfizer/BioNTech, а також навичок надання невідкладної допомоги у разі розвитку післявакцинальних реакцій/ускладнень.

Станом на 08.06.2021 пройшли навчання 709 медичних працівників  м. Харкова та області, із них 217 спеціалістів навчались правилам організації і техніки проведення щеплень вакциною  виробництва Pfizer/BioNTech. Детальні плани навчання медичних працівників розроблені МОЗ України спільно з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Бюро ВООЗ в Україні, ЮНІСЕФ та іншими національними і міжнародними партнерами.

Для підготовки мобільних бригад залучено тренерів обласного рівня тимчасових навчальних центрів вакцинації – Тетяну Чумаченко, завідувачку кафедри епідеміології ХНМУ, Костянтина Лобойка, завідувача відділення інтенсивної терапії КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня», Юлію Шибіцьку, лікаря загальної практики сімейної медицини КНП «МП №8» ХМР, Ірину Ханчич, медичну сестру загальної практики сімейної медицини КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня».

Теми тренінгів включають дані про характеристики вакцин, їх ефективність та безпеку, показання та протипоказання до щеплення, графіки імунізації, дозування та введення вакцини, температурні вимоги для зберігання та транспортування, інформацію щодо моніторингу холодового ланцюга, вимоги до обліку та звітування про їх використання.

 

MyCollages