Оновлена інформація щодо спалаху гострих кишкових інфекцій

спалах ГКІ

Станом на 18.06.2021 зареєстровано 57 випадків захворювання, у т.ч. 16 серед дітей, мешканців м. Харків, Богодухівського та Харківського районів області.

Госпіталізовано до закладів охорони здоров’я (КНП «Міська клінічна лікарня №31» ХМР, КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №19» ХМР, КНП «Краснокутська центральна районна лікарня» Краснокутської селищної ради) – 55 хворих, двоє перебувають на амбулаторному лікуванні.

Попередній діагноз – гостра кишкова інфекція неуточнена, середнього ступеню важкості.

Дані первинного епідеміологічного розслідування (опитування хворих при госпіталізації) свідчать, що захворілі пов’язують своє захворювання з вживанням готових страв (переважно суші) у закладі громадського харчування м. Харків ТОВ «Ресторація №1» (ресторани «Якіторія», «Мафія»).

З метою локалізації та ліквідації спалаху, встановлення причин виникнення, факторів та шляхів передачі інфекції, джерела можливого інфікування 17.06.2021 розпочато епідеміологічне розслідування та проведення комплексу протиепідемічних заходів. Проведено заключну дезінфекцію, бактеріологічне обстеження персоналу, відібрані проби харчових продуктів, питної води та змивів з об’єктів зовнішнього середовища і обладнання. З персоналом закладу проведена санітарно-роз’яснювальна робота щодо профілактики гострих кишкових інфекцій.

Протиепідемічні заходи тривають.