СИТУАЦІЯ ЗІ СКАЗУ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ.

clip_image002

У області загострилася епізоотична ситуація зі сказу: за минулий період грудня зареєстровано 15 випадків серед тварин у 11 районах області. Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи» сказ підтверджено у 7 лисиць, єнотоподібної собаки та 7 свійських котів.

Антирабічне лікування розпочато 16 постраждалим від цих тварин.

Всього за 11 місяців поточного року зареєстровано 84 випадки сказу тварин проти 55 випадків за аналогічний період минулого року. Сказ встановлено у 33 котів, 23 лисиць, 21 собаки, 2 єнотоподібних собак, куниці, їжака, корови, вівці та кози.

За цей період за медичною допомогою з приводу ушкоджень нанесених тваринами звернулось 3577 осіб, з яких 46,4% (1658 осіб) складають мешканці м. Харкова. За наявними показаннями антирабічні щеплення призначено 439 постраждалим. Постраждали від скажених тварин 110 осіб, в тому числі 19 мешканців Харкова.

Слід нагадати, що сказ – смертельне інфекційне захворювання, яке передається від хворої тварини через укус або при потраплянні слини на слизові оболонки чи на ушкоджену шкіру. Вірус уражає центральну нервову систему, клінічними проявами захворювання є водобоязнь, світлобоязнь, виникнення судом при різкому руху повітря тощо. Смерть наступає у 100% випадків. Єдина можливість попередити захворювання – своєчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Тому, щоб не наражати себе на небезпеку, потрібно додержуватись простих але ефективних правил:
– уникати, по можливості, контакту з невідомими тваринами;
– зробити щеплення від сказу домашньому улюбленцю;
– якщо ви отримали укус, подряпання, ослинення від відомої тварини, за нею встановлюється ветеринарне спостереження. Якщо тварина залишилася живою курс лікування потерпілому не призначається. У випадку, коли тварина пала, треба направити її труп до ветлікарні для лабораторного дослідження на наявність вірусу сказу;
– у випадку, коли ветеринарне спостереження за твариною неможливо або ушкодження нанесла дика хижа тварина – треба негайно розпочати антирабічні щеплення. Це єдиний та надійний метод захисту, курс щеплень треба розпочати якомога раніше та виконувати умови – не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень.